Usługi

Kursy angielskiego dla firm

Większość ludzi kończy naukę języków obcych wraz z egzaminem maturalnym. Ci, którzy muszą korzystać z języków obcych w pracy, bazują na tym, czego nauczyli się w szkole. Czasem też korzystają z oferty szkół językowych, które organizują specjalne kursy angielskiego dla firm.

Program dopasowany do potrzeb firmy

Szkoły językowe, które mają w ofercie kursy angielskiego dla firm, tworzą je indywidualnie dla każdego klienta. W praktyce oznacza to, że zakres nauki: poziom, słownictwo i inne umiejętności, dopasowane są do tego, co przyda się kursantom w pracy.

Z takich kursów korzystają firmy transportowe, które chcą podnosić kompetencje językowe swoich kierowców międzynarodowych. Na kursy angielskiego dla firm przychodzą także pracownicy firm budowlanych, którzy wyjeżdżają do pracy poza Polskę. Z kursów branżowych korzystają pielęgniarki, fizjoterapeuci i lekarze planujący zatrudnienie za granicą.

Na kursy przychodzą również menedżerowie wyższego szczebla w korporacjach. Pracując w dużych firmach, często nawiązują relacje z obcokrajowcami. Nawet jeśli znają język, chcą poćwiczyć wymowę i nauczyć się swobody w komunikacji.

Elastyczne godziny nauki

Osoby uczestniczące w kursach angielskiego dla firm mają możliwość nauki w siedzibie szkoły lub zdalnie. Często kurs organizowany jest w weekend, bo w tygodniu na naukę nie pozwala praca. Zdarza się także, że nauczyciel pracuje z kursantami w siedzibie firmy, jeśli na miejscu jest sala szkoleniowa.

Czasem zdarza się tak, że osoby zainteresowane kursem pracują w systemie zmianowym. Wtedy godziny zajęć dopasowane są do ich aktywności zawodowej. Oznacza to, że czasem lekcje odbywają się z samego rana, a czasem dopiero po południu.

Pracownicy doceniają dodatkowy bonus

Z wielu raportów zakresu HR wynika, że pracownicy chcą pracować w firmach, w których będą mogli rozwijać swoje kompetencje. Dlatego doceniają fakt, że pracodawca wysyła ich na różne kursy.

Nadal najistotniejsze pozostaje adekwatne do obowiązków wynagrodzenie, jednak tuż po nim plasuje się możliwość rozwoju. Szkolenia sprawiają też, że pracownik staje się atrakcyjny na rynku pracy.

W końcu to daje pracownikom poczucie, że przed firmą są jakieś perspektywy: jeśli pracodawca szkoli załogę, to znaczy, że pracy dla nikogo nie zabraknie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kursy angielskiego dla firm.